Dziwne zawirowania strony internetowej w wyszukiwarce

Rozmowy na dowolne tematy.
krzysiekfila
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:52

Dziwne zawirowania strony internetowej w wyszukiwarce

Post: #62 krzysiekfila
20 lip 2016, 12:03

Dzień dobry, posiadam drobny kłopot z pozycjonowaną przez mnie stroną internetową. Od jakiegoś czasu widzę jej nietypowe zachowanie. Jest ona pozycjonowana na dużą liczbę fraz w wyszukiwarce. Natomiast ostatnim czasem jedna z fraz Arbeitsmöbel bardzo często rotuje swoją pozycje w wyszukiwarce. Jednego dnia jest na samej górze wyników, a kolejnego dnia o dwadzieścia pozycji niżej. Do strony codziennie pozyskuje linki z dobrych miejsc. Sposób linkowania nie zmienił się od początku. Tak, więc nie wiem co mogę z tym zrobić. Dla innych fraz nie mam takiego kłopotu. Również nie przebudowywałem nic na stronie. Czy ktoś z was ma może jakieś pomysły?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Niecodzienne zachowanie strony WWW w wyszukiwarce

Post: #63 adriansola
20 lip 2016, 12:07

Dzień dobry. Cieszę się, że podałeś adres strony i kłopotliwą frazę. Będzie łatwiej coś doradzić. Po pierwsze budujesz odnośniki do domeny, lecz nie wiem czy zauważyłeś jak wiele ich tracisz. To może być przyczyną dziwnego zachowania strony. Stare odnośniki mają o wiele większą moc niż nowo zbudowane. Pozycje strony mogą też skakać z innego powodu. Algorytm raz zlicza nieistniejące odnośniki, a raz nie. Jeśli chcesz uspokoić pozycję to skup się na pozyskiwaniu bardziej stabilnych linków. Wraz z wiekiem linka zwiększa się jego moc. Dlatego tego rodzaju linki przekazują najwięcej mocy promowanej stronie. Kolejny aspekt sprawy to działania konkurencji. Mogą oni także tworzyć dużą liczbę linków, co przekłada się na nieustanne roszady w rezultatach wyszukiwania.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości