Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Rozmowy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Post: #68 mariusznowak
19 wrz 2016, 13:30

Dzień dobry. Od dłuższego czasu myślę o stworzenie własnego portalu WWW. Chcę aby portal internetowy przynosił mi w przyszłości korzyści majątkowe. Szukam jakieś ciekawej branży, aby konkurencja nie była za wielka. Myślałem o czymś tego rodzaju. Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny zarys to portal, który posiada wizytówki firm od których pobieram kasę za promocję. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze sens?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się także dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez menadżerów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są należycie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to doskonały wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależy od dużej liczby czynników. Odpowiednie pomysły oraz ich realizacja, oszacowanie właściwego budżetu, odpowiednie znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w firmie. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, że piknik firmowy może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się choćby na na liczbie pracowników, jakości zabawy podczas imprezy firmowej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, kiedy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne planowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi opierać się przede wszystkim na ciekawym pomyśle i należytej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego słusznie jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu prościej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Kardynalnym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Przygotowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Właściwa https://e-cen.pl/2022/09/08/czy-warto-jest-sie-zarejestrowac-na-terapia-zylna-kurs-online/ to klucz do rodzinnej zabawy Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania osób, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, a także przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to właściwy pomysł na biznes internetowy?

Post: #69 maxkolonko
19 wrz 2016, 14:00

Cześć. Z tego co piszesz to nie posiadasz koncepcji na interes w Internecie i masz ochotę zrobić duplikat działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga przyjacielu. Jak myślisz na poważnie o portalu internetowym to po na wstępie musisz przygotować porządny biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij wiadomość do 10 firm i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego serwisu internetowego. Później dowiedz się się o możliwości i koszty jego reklamy w Internecie. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił większych przychodów. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na świeżo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości