Sklep z tkaninami dzieciecymi

Rozmowy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Sklep z tkaninami dzieciecymi

Post: #98 mariusznowak
27 lis 2017, 14:45

Czy sklep, który oferuje tkani dziecięce to intratny pomysł na interes?

Właśnie ten wpis ma wykazać, że każdy interes właściwie zaplanowany jest w stanie przynieść zysk jego właścicielom. Na samym początku trzeba podkreślić fakt, iż sklep internetowy powinien być uzupełnieniem sklepu stacjonarnego, który posiada w swojej ofercie podobny asortyment. W przedstawionym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Tak, więc odradzam opieranie biznesu wyłącznie o handel w Internecie. Sporo czytelników zada pytanie, czemu mam takie zdanie?

Będę starał się to opisać na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Na początku trzeba uwzględnić miesięczne koszty prowadzenia takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych dwóch latach przedsiębiorca może odprowadzać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to prezentuje się po upływie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa składka ZUS to kwota 1100 zł za miesiąc.

Kolejny koszt przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego marketing w przeglądarce internetowej. Umyślnie już pominąłem budowę samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy koszt i można go pominąć w miesięcznym zestawieniu kosztów. Nawiązując do promocji sklepu w Internecie. Trzeba określić hasła do promocji. Przykładowo dla tkaniny dziecięce sklep internetowy opłata za miesiąc to wydatek od 100 do 200 zł. Tego rodzaju haseł powinniśmy wybrać kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za ten sposób promocji sklepu internetowego wydamy około 2000 zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć inne nakłady finansowe związane z promocją. Należą do nich także marketing szeptany, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na frazę: sklep z tkaninami dziecięcymi nie będzie z dnia na dzień. A, więc w pierwszej fazie należy pomyśleć o alternatywnym kanale sprzedaży naszych tkanin dziecięcych. Przydatne jest Allegro lub podobne platformy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi kosztami i to nie małymi. Koszt za wystawienie pojedynczego produktu oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od wybranych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie jest w stanie sobie to podsumować i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość