Wlasciwa promocja strony internetowej w skrocie

Rozmowy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Wlasciwa promocja strony internetowej w skrocie

Post: #99 mariusznowak
03 gru 2017, 16:29

Wykonanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, w których strony internetowe samoczynnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i osiągały bardzo dobre rezultaty bez nakładu pracy. Teraz sytuacja bardzo się zmieniła i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na stosunkowo mało konkurencyjne hasła wymaga sporej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co się zmieniło na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się liczba stron w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy duży deweloper mieszkań. Każda z wymienionych firm posiada stronę internetową, która prezentuje jej zakres usług w Internecie. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym korkiem jest reklamowanie posiadanej strony internetowej. Metod reklamy jest kilka. Niemniej jednak najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Ta metoda polega na wybraniu odpowiedniego słowa kluczowego: strony internetowe lub zestawu haseł, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do skutecznej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej kilka. Poprzez takie podejście, promowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Następny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego typu serwisach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez linków. W tym wypadku zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego znalezienia sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci sposób promocji strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który oferuje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do reklamy odzieży czy kosmetyków. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która posiada w swojej ofercie niszowe usługi.

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość