Jak często muszę wzywać kominiarza w budynku mieszkalnym?

Rozmowy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często muszę wzywać kominiarza w budynku mieszkalnym?

Post: #14 mariusznowak
19 maja 2016, 12:35

Dzień dobry. Ostatnio zacząłem się interesować tematem ubezpieczenia swojego domu. Znalazłem na tego rodzaju link: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie zostało napisane, iż kominiarz musi kontrolować komin przynajmniej raz do roku. W przypadku gdy palę eko groszkiem to aż 4 razy na rok - to już jest absurd. Doczytałem także, że w przypadku nieposiadania aktualnego raportu od kominiarza, zakład ubezpieczeniowy może mi odmówić wypłaty odszkodowania. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często muszę wzywać kominiarza w budynku jednorodzinnym?

Post: #15 adriansola
19 maja 2016, 12:55

Cześć, nie mam dla Ciebie wesołych wieści. Zgodnie z prawem budowlanym tak jest. W zależności od rodzaju kotła grzewczego jesteś zobligowany do korzystania z usług kominiarza nawet 4 razy do roku. Oczywiście tyle mówi prawo budowlane. Ubezpieczyciel żąda aby kominiarz raz w roku dokonał czynności kontrolnych i podbił protokół. Również dla własnego bezpieczeństwa warto to zrobić. Zapchany komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie kasuje aż tak wiele. Jest to kosz rzędu 100 złotych za wizytę.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości